Grupy AIkido

Treningi - grupy Aikido

Dzieci (4*)5-6 lat

Dzieci w tym wieku wykonują podstawowe elementy ćwiczeń gimnastycznych. Trening obejmuje gry i zabawy, naukę podstawowych i bezpiecznych przewrotów Aikido oraz ćwiczeń niezbędnych w późniejszym procesie nauki Aikido. Dziecko przyzwyczaja się do otoczenia, samodzielnej współpracy w grupie oraz jest fizyczne przygotowanee do treningu w grupie starszej

Dzieci 6-8 lat

Dzieci w tym wieku wykonują podstawowe techniki, rzuty i unieruchomienia Aikido. Trening jest bardziej wyczerpujący pod względem fizycznym. Większy nacisk niż u osób młodszych kładziony jest na elementy związane z dyscypliną wynikającą z zasad treningu. Nadal podczas zajęć można spotkać gry i zabawy, pomiędzy które wplatane sa elementy Aikido.

Dzieci 9-12 lat

Dzieci w tym wieku przygotowywane są do pracy z grupą starsza. Zajęcia przypominają już w około od 70% do 80% trening Aikido dla najstarszych studentów z wyłaczeniem takich form jak dżwignie nadgarstkowe, łokciowe, techniki wykonywane na stawy kolanowe czyli wszystkie elementy działaj±ce na układ kostno-stawowy w tym również twarde pady.

  • dopuszcza się w określonych przypadkach udział w treningu Aikido dzieci w wieku 3,5-4 lata